Vic Ramis, Jaume

Tornar al llistat

Biniali, 27/12/1913
Prev. 22/05/1937
Def. 18/02/1960
Fou ordenat prevere dia 22.05.1937. Havia participat al Certamen del Seminari amb el nº 1108. Acabat el servei militar, en féu dos anys, el 1939 fou nomenat Vicari de Sa Vileta, fins que el 1944 passà com Rector d’Estellencs. En el mes de Març de 1947 fou nomenat Rector de Lloret, càrrec que regentà fins a la mort. BOBM 1960, 87 HDC 1960, 106. Darder V0147.