Rosselló Alemany, Jordi

Tornar al llistat

Campanet, 15/05/1899
Prev. 14/06/1924
Def. 10/05/1980
Fou ordenat prevere dia 14.06.1924. Començà l’exercici ministerial com Vicari de la parròquia de Banyalbufar, on hi romangué fins el 1926, que fou nomenat Vicari de Campanet. Hi restà fins el 1939, que fou nomenat Vicari de la parròquia de Sant Nicolau. Ben aviat entrà a formar part del clergat militar i retornà a viure a Campanet i assistia les Bateries de Cap Pinar i Cap Gros fins que li arribà la jubilació. Seguia vivient a Campanet i ajudant a la parròquia. BOBM 1981, 106. Darder R0410.