Roca Vidal, Gabriel

Tornar al llistat

Palma, 23/09/1867
Prev. 00/00/0000
Def. 06/06/1932
Quan hagué acabat el Batxillerat a l’Institut, l’any 1884, entrà al Seminari per fer els estudis eclesiàstics. Dia 30.06.1891 feia son Títol de Patrimoni i dia 27.05.1893 era ordenat prevere. Començà el ministeri fent de Primatxer en la parròquia de Santa Creu (1893-1902) i el 1898 la Diputació el nomenà Mestre auxiliar de la Misericòrdia, càrrec que regentà fins el 1903. L’any 1902 començà a ser Adscrit a la Seu. De 1907 a 1923 rebé el càrrec de Custos de la Sagristia major de la Seu, i dia 20.03.1923 fou nomenat Vicari de la parròquia de l’Almudaina. BOBM 1932, 288. AC 1624. Darder R0343.