Roca Ramos, Josep

Tornar al llistat

Palma, 01/01/1956
Prev. 19/06/2016
Def. 00/00/0000
Després dels estudis de Batxillerat i d’Universitat i havent exercit un grapat d’anys com a misser, entrà al Seminari per fer els estudis eclesiàstics. Féu el prediaconat en la parròquia de Santa Maria del Camí i dia 19.06.2016 fou ordenat prevere en la nostra Seu, rebent els càrrecs de secretari particular del Sr. Bisbe i Adscrit a la parròquia de Santa Catalina Tomàs. Dia 29.06.2018 cessava d’aquests càrrecs i rebia el nomenament de Vicari de la Unitat formada per les parròquies de Santa Maria, Consell i Binissalem. L’any 2019 restava solament en la parròquia de Santa Maria del Camí.