Riutort Fullana, Antoni

Tornar al llistat

Son Carrió, 09/01/1950
Prev. 31/03/1979
Def. 00/00/0000
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, l’any 1975 fou enviat com prediaca a la parròquia de Els Hostalets, on ho fou ordenat Diaca el 27.02.1979, Prevere el 31.03.1979 i en fou nomenat Vicari dia 16.10.1979. Passà a Roma per llicenciar-se en Filosofia i l’any 1984 ja el trobam a Mallorca, on rebé el nomenament de Rector de Capdepera. El 1986 fou nomenat Arxiprest d’aquella zona. Dia 29.06.1990 fou nomenat Rector solidari de les parròquies d’Algaida, Montuiri i Porreres i en el mes de Setembre rebé el nomenament de professor de Filosofia al CETEM. El 1997 s’afegí la vila de sant Joan a la unitat pastoral que regentava. Dia 12.07.2002 deixava aquestes activitats pastorals i fou nomenat Rector del Seminari i President de la Comissió del Diaconat Permanent. L’any 2013 deixa el Seminari i segueix amb la presidència de la Comissió del Diaconat, i assumeix la Rectoria de Montuïri, serà nomenat Arxiprest des Pla i haurà de fer front a diferents canvis que s’aniran donant. Dia 27.10.2018, sense deixar les parròquies, prenia possessori d’una Canongia a la nostra Seu.