Barceló Pujades, Bartomeu

Tornar al llistat

Felanitx, 21/10/1865
Prev. 10/05/1896
Def. 17/10/1938
21.10.1865. començà els estudis eclesiàstics a Mallorca per acabar-los a Puerto Rico, on la família hi havia emigrat. Allà fou ordenat Prevere dia 10.05.1896, residint-t’hi fins 1899 treballant com Vicari i Rector de les parròquies de Ciales i Corozal, embellint els temples i aixecant-ne de nous. En el mes de Maig de 1900 passà a Argentina, diòcesi de Santa Fe, essent Capellà de Centeno, Vicari de Llambi – Campdell i Cura Rector de Ntra. Sra. del Carmen, on hi romangué fins l’any 1914, que retornà a Mallorca exercint el ministeri a Son Valls i a Son Mesquida fins que dia 17.10.1938 li sobrevingué la mort BOBM 1938 pàg. 552 Fiol Nº 92