Riera Caldentey, Gabriel

Tornar al llistat

Manacor, 01/01/1849
Prev. 15/06/1878
Def. 00/00/0000
Fou ordenat prevere dia 15.06.1878. Dia 04.07.1874 feia el Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Començà l’exercici ministerial a Manacor com prevere Adscrit. De 1880 a 1887 fou Custos del Convent de Manacor i aquest any (1887) fou nomenat Vicari de la Parròquia. Dia 01.02.1907 fou nomenat Ecònom de Marratxí, on hi restà fins dia 01.11.1909, que fou nomenat Ecònom de Campanet. Participà a les oposicions de 1913 i li pertocà la nova parròquia de Vilafranca, on hi restà fins a la mort. Darder R0218.