Villalonga Pons, Pere Josep

Tornar al llistat

Binissalem, 21/09/1861
Prev. 17/12/1886
Def. 05/08/1926
Després d’haver fet els estudis al poble entrà al Seminari per fer els estudis eclesiàstics i dia 13.02.1879 entrava al Col·legi de la Sapiència mirant d’alleugerir l’economia familiar. Fou ordenat prevere dia 17.12.1886 i dia 18.11.1887 demanava per anar tres mesos a Cuba i dia 04.02.1888 li concedeixen permís perquè pugui restar, per temps il·limitat, a la diòcesi de Santiago de Cuba. Fou Vice rector del Seminari, Mestre de Cerimònies de la Seu, Arxiprest de la Seu, President del Capítol Catedralici, Secretari de Cambra i Governador de l’Arquidiòcesi. Se li concedí el títol de “Camarero Secreto y Prelado Doméstico de S.S.”. BOBM 1926, 399. Fiol 1152. Darder V0272.