Reynés Moyà, Miquel

Tornar al llistat

Binissalem, 01/01/1830
Prev. 01/01/1855
Def. 31/07/1904
Anant progressant en els estudis eclesiàstics dia 03.11.1853 feia el Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Fou ordenat prevere el 1855. De 1859 a 1878 fou el Vicari in Capite de Llubí. Tenint cura de que les Religioses Franciscanes, dia 20.09.1863 hi fundassin el Convent. Cessà del càrrec dia 01.06.1878. L’any 1864 participà a les oposicions a Rectoria, però seguí a Llubí. Retornà a Binissalem, on li arribà la germana mort. BOBM 1904, 306. Darder R0157.