Ramos Carrique, Emili

Tornar al llistat

Palma, 09/09/1967
Prev. 09/11/1997
Def. 00/00/0000
Acabats els estudis passà a fer el prediaconat en la parròquia de Santa Tereseta de l’Infant Jesús, on fou ordenat prevere dia 09.11.1997. Passà uns mesos com Administrador de la parròquia d’Andratx per passar com Capellà a la Clínica Miramar. De 1999 a 2001 fou el Rector de Costitx i Lloret. Dia 29.06.2001 fou nomenat Rector d’Establiments i Capellà de l’Hospital de Son Llàtzer. Deixà aquests càrrecs i passà uns anys estudiant i recentrant la vida entre la vida contemplativa i la parroquial. Dia 16.07.2012 rebia el nomenament de vicari de sant Miquel (Palma). Dia 09.10.2013 Capellà del monestir de Santa Teresa. El 2014 fou nomenat Rector de les parròquies de Sant Marçal, Pòrtol, Sant Llatzer i Pla de Na Tesa.