Ramon Tur, Joan

Tornar al llistat

Eivissa, 01/01/1852
Prev. 01/01/1876
Def. 00/00/0000
Fou ordenat prevere l’any 1876 en la diòcesi d’Alger, però dia 04.10.1901 s’incardinava a Mallorca. Dia 28.03.1905 demanava permís per anar, durant cinc anys, a la diòcesi de Santa Fe i l’any 1910 se li renovava el permís. L’any 1911 exercia el ministeri en l’Hospital i Cementiri dels Italians a Santa Fe i l’any següent sabem que era el capellà de les Religioses Franciscanes d’aquella població. L’any 1913 era el Promotor Fiscal de la Cúria d’aquella diòcesi. Fiol, 900