Quetglas Llinàs, Joan

Tornar al llistat

Sant Llorenç des Cardassar, 12/12/1902
Prev. 02/06/1928
Def. 29/01/1977
Fou ordenat prevere dia 02.06.1928. Dia 22.04.1927 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Començà l’exercici pasrtoral a Son Macià i quan dia 02.06.1932 s’hi va crear la Vicaria in Capite, en fou nomenat Vicari. Hi restà fins el 1933, que passà com Vicari in Capite d’Orient. L’any 1964 passà a la parròquia nadiua, on hi restà fins a la mort. Fuster, 416. Darder Q0018