Quetglas Fluxà, Joan

Tornar al llistat

Santa Margalida, 24/03/1894
Prev. 18/12/1920
Def. 22/05/1964
Completats els estudis eclesiàstics fou ordenat prevere dia 18.12.1920, començant l’exercici ministerial com Vicari de la parròquia d’Alcúdia, on hi restà fins el 1922, que passà com Vicari a Vilafranca de Bon Any. Mesos després fou nomenat Vicari encarregat i posteriorment Ecònom. Hi restarà fins dia 15.01.1926, que passà a Lloseta con Ecònom. Exercí el càrrec fins el 1944. Els anys de la República i de la guerra civil fou un bon Rector i un bon Pare pels seus feligresos. Per raons de salut deixà Lloseta i retornà a Santa Margalida per refer la salut, i quan l’hagué recuperada, l’any 1949, fou nomenat Regent de la parròquia de Binissalem, i el 1951 fou nomenat Arxiprest de Santa Maria del Camí. Hi restà fins el 1960, que retornà a Santa Margalida, on finà. BOBM 1964, 100.