Puigrós Sansaloni, Miquel

Tornar al llistat

Son Carrió, 30/04/1888
Prev. 24/03/1917
Def. 14/08/1972
Fou ordenat prevere dia 24.03.1917 Començà l’exercici ministerial com Vicari de Son Servera, per passar a Pina el 1927 com capellà de les Religioses Franciscanes. Dia 19.12.1933 fou nomenat Ecònom d’aquella parròquia, càrrec que exercí fins que en renuncià el 1956 i passà com Capellà de les Religioses Carmelites de Binissalem. L’any 1974 la impremta Roig de Campos publicà, amb la seva firma, el llibre: Carmelitas Descalzas. ¡Lo que tu quieras, Señor. La Madre María Josefa de la Eucaristía Borràs Ramis y el Monasterio de la Encarnación de Binissalem. Mallorca 1897-1972. Contiene un apéndica, breve síntesis biogràfica. Darder P0507.