Pou Serra, Pere Josep

Tornar al llistat

Palma, 25/12/1852
Prev. 25/03/1882
Def. 25/02/1941
Fou ordenat prevere dia 25.03.1882. Dia 30.09.1880 feia Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Començà l’exercici ministerial com capellà al Pla de Na Tesa durant tres anys, però erigida en Vicaria aquella església, en fou vicari durant 16 anys. Dia 01.06.1913 fou nomenat Vicari de El Pont d’Inca, exercint el càrrec fins a la mort. BOBM 1941, 74. Darder P0461.