Pou Arrom, Francesc

Tornar al llistat

Palma, 17/06/1877
Prev. 19/09/1903
Def. 20/11/1935
Fou ordenat prevere dia 19.09.1903 Començà l’exercici ministerial a La Sang fins que dia 09.05.1904 fou nomenat Vicari de S’Esgleieta. Dia 06.09.1905 rebia el nomenament de Vicari de Sant Jaume. Sense deixar aquest càrrec era vocal de les Escoles Nocturnes de sant Josep (1911), Consiliari del Cercol d’Obrers Catòlics i Vocal de la Caixa d’estalvis i Montepio de Balears. Dia 17.08.1928 rebia el nomenament de Vicari interí de l’Hospital i el 21.09.1928 rebia el càrrec en propietat. Procurà la fundació de l’Obra Social “Natzaret” dia 29.02.1924 com a marmessor de la Sra. Carme Rubert i Sureda, morta dia 02.06.1921. Morí a Palma dia 20.11.1935. BOBM 1935, 438. GEM VII, 133. Darder P0443.