Pons Vicens, Nicolau

Tornar al llistat

Binissalem, 28/06/1872
Prev. 23/12/1905
Def. 17/03/1956
Fou ordenat prevere dia 23.12.1905. Dia 22.03.1904 va fer Títol de Patrimoni. L’any 1906 ja exercia el ministeri a Amèrica (Argentina). Retorna a Mallorca, malalt, el 1908 i fou nomenat Vicari de Mancor, on hi restà fins el 1915. L’any 1928 passa a Binissalem com Vicari suplent i el 1936 fa oposicions per Primatxer a Binissalem. L’any 1944 rebé el nomenament de Vicari de Binissalem, fins que li arribà la mort. BOBM 1946, 210; Fiol, 850. Darder P0412