Pons Sastre, Miquel

Tornar al llistat

Sóller, 10/05/1925
Prev. 12/11/1950
Def. 05/11/2017
Fou ordenat prevere dia 12.11.1950 Passà uns anys amb els Pares de l’Oratori i en el mes d’Agost de 1957 fou nomenat Vicari de la Soledat. El 1970 anà com Rector a la parròquia de L’Horta, on hi restà fins dia 06.03.1981 que passà com Beneficiat a La Seu, com Mestre de Cerimònies. L’any 1992 fou nomenat Capellà del Monestir de santa Catalina de Sena, càrrec que exercí fins que li arribà la jubilació canònica el 1995. BOBM 2007, 743. AC 1701. Darder P0401.