Pol Pujol, Bartomeu

Tornar al llistat

Caimari, 07/03/1880
Prev. 23/09/1905
Def. 13/11/1949
Fou ordenat prevere dia 23.09.1905. Començà son ministeri com Adscrit en la parròquia de sa Vileta, fins el 1908, que passà com Beneficiat en la parròquia de Santa Eulàlia fins el 1913. De 1913 a 1915 fou el Vicari in Capite del Coll d’en Rabassa, passant el 1915 com Adscrit a la Seu, on hi restà fins a la mort. BOBM 1949, 458. AC 1647. Darder P0349.