Pol Ordinas, Miquel

Tornar al llistat

Consell, 06/06/1911
Prev. 15/06/1935
Def. 26/03/1983
Fou ordenat prevere dia 15.06.1935 Els anys xe Seminari participà en el Certamen amb els nº 854 i 855. Començà l’exercici de son ministeri en la parròquia de Pollença com Vicari, treballant en el camp de l’Acció Catòlica. De 1939 a 1947 Ecònom de Búger. De 1947 a 1959 Ecònom de Selva. De 1959 a 1972 Ecònom de Santa Margalida, ja que degut a una malaltia que minvava fortament la seva salut, es jubilà. Compongué diferents composicions musicals per a les parròquies que serví en himnes i Goigs. BOBM 1983, 238. GEM XIII, 276; Pons, 104. Darder P0345.