Pocoví Sastre, Joan

Tornar al llistat

Manacor, 07/08/1865
Prev. 20/12/1889
Def. 08/08/1949
Avançant en els estudis eclesiàstics feia el Títol de patrimoni dia 12.10.1887. Fou ordenat prevere dia 20.12.1889 passant a la Vicaria de Biniali. Prest retornà a Manacor i tenia cura de la feligresia de Ses Cabanasses i Son Macià. Dia 27.07.1899 demanava permís per anar cinc anys a Amèrica i exercí el ministeri, durant sis anys, com Teniente Cura de la parròquia de San Miguel (Buenos Aires). L’any 1904 l’Arquebisbe de Buenos Aires demanava que li renovassin el permís, però aviat retornà a Mallorca, on el trobam fent de Primatxer en la parròquia de Manacor i Director de les Filles de Maria. Quan morí a Manacor ja feia 18 anys que era cec BOBM 1949, 385. Fuster, 396. Fiol, 833. Darder P0335.