Pizà Reynés, Andreu

Tornar al llistat

Palma, 28/10/1903
Prev. 21/05/1932
Def. 00/08/1968
Fou ordenat prevere dia 21.05.1932. Dia 21.05.1931 feia Títol de Patrimoni. Dia 13.04.1924 entrava a la Congregació de l’Oratori i com tal fou ordenat. Treballà a l’Oratori i hi fundà la Joventut Oratoriana i l’Associació Mariana de Joves El 1947 passà a Argentina per retornar l’any 1949. Aquest any fou nomenat Capellà de les Religioses Oblates i per la Missió de 1951 fou el Delegat Eclesiàstic del Centre Missional que allà s’establí. BOBM 1968, 249. Vallori 54. Darder P0281.