Picornell Nicolau, Joan

Tornar al llistat

Porreres, 23/02/1910
Prev. 15/06/1935
Def. 05/12/1984
Fou ordenat prevere dia 15.06.1935. De 1935 a 1939 fou Vicari de Santanyí. De 1939 a 1942 Vicari in Capite de Els Llombards posant les imatges de la Mare de Déu del Carme, Sant Josep i sant Domingo. El 1942 era nomenat Vicari de Porto Colom, on hi restà durant 26 anys, fins que el 1968 fou nomenat Vicari de Son Mesquida. BOBM 1985, 33. Sunyer 357. Darder P0244.