Perelló Oliver, Llorenç

Tornar al llistat

Costitx, 20/01/1913
Prev. 06/06/1936
Def. 28/07/1991
Fou ordenat prevere dia 06.06.1936. Començà l’exercici del ministeri com Vicari de la parròquia d’Alcúdia i el 1945 passà com Vicari a la parròquia de La Soledat. El 1947 fou nomenat Ecònom del Vivero. L’any 1960 passà com Ecònom a Sant Llorenç des Cardassar, càrrec que regentà fins que li arribà l’edat de la jubilació (1974), passant a viure a Palma, morint en el casal de les Germanetes. BOBM 1991, 322.