Perelló Nadal, Bartomeu

Tornar al llistat

Maria de la Salut, 16/05/1876
Prev. 21/09/1901
Def. 22/03/1950
Fets els estudis al poble passà al seminari per fer els estudis eclesiàstics i dia 31.07.1900 feia Títol de Patrimoni per poder accedir als Ordes Majors. Fou ordenat prevere dia 21.09.1901. Començà l’exercici ministerial en la parròquia nadiua, fins que dia 22.02.1907 anà a la llunyana parròquia de Banyalbufar per posteriorment passar a Llubí. Dia 01.06.1913 fou nomenat Vicari de Maria, on hi restarà fins a la mort que li arribà dia 22.03.1950. BOBM 1950, 211.