Perelló Morey, Pere

Tornar al llistat

Manacor, 08/12/1869
Prev. 14/02/1896
Def. 12/07/1935
Avançant cap a l’Ordenació Presbiteral dia 14.02.1896 feia son Títol de Patrimoni. Era ordenat prevere dia 03.04.1897. Començà el servei ministerial com prevere Adscrit a la parròquia manacorina i dedicat a la predicació per diferents parròquies i esglésies de la contrada fins que dia 14.02.1922 fou nomenat Vicari de la parròquia nadiua, on hi restà fins a la mort. BOBM 1935, 298.