Pascual Massanet, Bartomeu

Tornar al llistat

Manacor, 24/10/1874
Prev. 24/09/1898
Def. 29/06/1950
Fou ordenat prevere dia 24.09.1898. Dia 16.06.1896 havia fet Títol de Patrimoni. Exercia el ministeri a Manacor fins que dia 08.11.1900 fou nomenat Vicari in Capite de Sant Llorenç, on hi restà fins el 1904, ja que en el mes d’Octubre deixava la Vicari i anava al Santuari de Lluc per entrar a la Congregació dels MSSCC, començant el Noviciat. Fou el col·laborador de Mn. Alcover per a lpobra del Diccionari a Sant Llorenç. Féu la professió perpètua dia 06.01.1906. Exercí diferents càrrecs en la Congregació. Darder P0107.