Pascual Galmés, Guillem

Tornar al llistat

Manacor, 16/03/1906
Prev. 21/05/1932
Def. 21/12/1983
Fou ordenat prevere dia 21.05.1932. Participà en el Certamen amb els números 505, 506, 507 i 508 mostrant una bona afició a l’arqueologia. Dia 14.05.1931 va fer Títol de Patrimoni. De 1932 a 1936 exercí el ministeri com Vicari a Calonge. Retornat a Manacor comença a treballar en el que serà la parròquia de sant Josep, que fou erigida dia 27.05.1938. Comprà el solar, edificà el temple i el regí fins el 1961, que deixà el càrrec i fou nomenat Vicari in Capite de Son Negre, tenint cura també de Son Mesquida, Son Barba i Rafal Pudent. BOBM 1984, 18; Fuster 371; Sunyer 348. Darder P0102.