Pascual Ferrer, Jaume

Tornar al llistat

Binissalem, 01/01/1877
Prev. 19/09/1903
Def. 26/03/1924
Fou ordenat prevere dia 19.09.1903 Dia 28.05.1902 havia fet Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial en la parròquia d’Alaró, com Vicari (11.01.1904). Ja de seminarista col·laborava amb Mn. Alcover que l’anomenà son Secretari i de capellà hi seguí col·laborant. Dia 01.08.1912 rebia el nomenament de Vicari de Binissalem. Participà a les oposicions a Rectoria de 1913 i obtingué la Rectoria de sant Llorenç des Cardassar, on hi romangué fins el 1920, que retornà a Alaró com a rector, on morí. BOBM 1924, 292. Darder P0099.