Parets Santandreu, Guillem

Tornar al llistat

Santa Eugènia, 15/05/1883
Prev. 22/09/1911
Def. 01/09/1972
Dia 14.06.1910 va fer Títol de Patrimoni per poder accedir als Ordes Majors. Fou ordenat prevere dia 22.09.1911 Començà l’exercici ministerial com Vicari de Pòrtol, on hi restà fins el 1918, que passà com Rector a Capdallà. De 1926 a 1934 fou Rector de Vilafranca i de 1935 a 1948 Rector de Santa Maria del camí. El 1948 obtingué un Benefici a La Seu. L’any 1942 fundà la Banda de Música de Santa Maria del Camí i ja abans n’havia fundada una a Santa Eugènia. Ha posat música 1939 al poema de Maria Antònia Salvà Himne a la Mare de Déu de la Pau de Son Seguí. 1945 Himne a la vila de Sineu, amb lletra de Mn. Joan Rotger; 1945 al poema Horabaixa de Mn. Joan Giraud. BOBM 1972, 324. AC 1668. GEM XII, 359. Dader P0081.