Parets Crespí, Guillem

Tornar al llistat

Santa Eugènia, 09/06/1931
Prev. 29/06/1956
Def. 24/12/2018
Fou ordenat prevere dia 29.06.1956 i fou nomenat Ecònom de Biniali, fins que l’any 1960 passà de Vicari primer i després Regent de Mons. Mairata que era el Rector de Son Sardina, i quan morí (03.12.1965) en fou nomenat Ecònom, exercint el càrrec fins el 1974 que deixà el ministeri. Escriví lletra i música 1991 Cançó del poble; Picarols al vent; Benedicció de taula. 1992 Himne del grup de teatre i marxós Amor. GEM XII, 359.