Parera Pastor, Bartomeu

Tornar al llistat

Manacor, 01/01/1886
Prev. 01/01/1891
Def. 04/02/1928
Avançant en els estudis eclesiàstics dia 29.11.1889 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere el 1891, quedant a exercir el ministeri en la parròquia nadiua. De 1896 a 1907 fou Vicari in Capite de Son Servera, per retornar a Manacor perquè havia estat nomenat Vicari d’aquella parròquia, regentà duran un any aquella Vicaria, quedant com capellà Adscrit a la parròquia fins a la mort. BOBM 1928, 287.