Palou Pons, Antoni

Tornar al llistat

Sa Pobla, 11/09/1888
Prev. 02/11/1913
Def. 30/03/1951
Fou ordenat prevere dia 02.11.1913. Dia 23.12.1912 feia Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial con Adscrit en la parròquia nadiua i l’any 1917 fou nomenat Prefecte de disciplina i professor del Seminari, càrrec que regentà fins el 1923, que passà com Regent del Rector de Sa Pobla. El 1924 en fou nomenat Ecònom, exercint el càrrec fins al 1950. BOBM 1951, 292. Darder P0054.