Palmer Bestard, Joan

Tornar al llistat

Palma, 15/01/1873
Prev. 24/09/1898
Def. 08/02/1938
Fou ordenat prevere dia 24.09.1898. Dia 09.12.1896 havia fet Títol de Patrimoni. Anà a exercir el ministeri en la contrada de la muntanya i dia 01.08.1899 fou nomenat Notari Eclesiàstic de l’Arxiprestat de Puigpunyent. Era el corresponsal i el col·laborador de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. En el mes de Març de 1912 fou nomenat Vicari in Capite d’Estellecs i l’any següent participà a les oposicions a Rectoria i aconseguí la d’Estellencs, que regentà fins a la seva mort. Té un carrer dedicat a Estellencs: Carrer Rector Palmer. BOBM 1938, 58. Confer Jover: La parròquia d’Estellencs, 147. Darder P0027