Orvay Ribas, Vicenç

Tornar al llistat

Sóller, 05/10/1932
Prev. 21/12/1957
Def. 21/07/1978
Fou ordenat prevere dia 21.12.1957 començant a exercir el ministeri com Vicari de Llucmajor. L’any 1961 fou nomenat Director espiritual del Seminari menor fins que l’any 1967 fou nomenat Rector d’Andratx, on hi restà fins el 1974, que passà a la Rectoria de Pollença. El 1975 rebé el càrrec de Vicari de la parròquia de Santa Catalina Tomàs. Morí d’una angina de pit regentant aquesta vicaria. BOBM 1979, 48