Ortega Fons, Josep Ramon

Tornar al llistat

Manacor, 05/12/1978
Prev. 22/01/2005
Def. 00/00/0000
Fou ordenat prevere a Porreres 22.01.2005. Començà l’exercici ministerial servint les parròquies de Llubí, Sencelles i Costitx. De 2007 a 2010 passa a Manacor com Vicari de les tres parròquies. L’any 2010 fou nomenat Rector de les parròquies de Selva, Caimari i Mancor de la Vall, mentre també té la cura pastoral de l’hospital d’Inca. L’any 2014 Rector de Santanyí, Els Llombars, S’Alqueria Blanca, Calonge i Cala d’Or. L’any 2016 passà a Roma per ampliar estudis. Dia 29.06.2018 retorna de Roma i fou nomenat Rector de Capdepera, Cala rajada i Capellà de l’Hospital de Manacor. Sunyer, 446.