Orell Horrach, Bernat

Tornar al llistat

Santa Eugènia, 28/10/1885
Prev. 24/09/1910
Def. 22/10/1966
Fou ordenat prevere dia 24.09.1910. Dia 14.07.1909 va fer Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial com Adscrit a Santa Eugènia fins que el 1914 fou nomenat Vicari de Santa Maria tenint cura de l’antic Convent de Mínims. El 1915 retorna a Santa Eugènia i el 1918 va com Ecònom de Lloret i el 1920 en fou nomenat Rector. El 1936 passa de Regent a Santa Eugènia, tenint cura del jovent de la vila, pel qual aixecà el centre d’Acció Catòlica, fou un bon moment per la vila i sorgiren un estol de vocacions religioses. El 1949 fou nomenat Ecònom de Santa Eugènia. BOBM 1966, 304. Darder O0183.