Ordinas Cifre, Sebastià

Tornar al llistat

Santa Margalida, 01/01/1831
Prev. 01/01/1858
Def. 14/06/1904
Fou ordenat prevere el 1858. Dia 05.02.1855 havia fet Títol de Patrimoni. De 1858 a 1865 fou Vicari de la vila nadiua. De 1865 a 1874 fou el Vicari in Capite de Maria de la salut. Dia 15.12.1878 fou nomenat Ecònom de Sant Joan. Participà a les oposicions que féu el bisbe Cervera i li pertocà la Rectoria d’Algaida. L’any 1895 es jubilà i retornà a la vila nadiua on morí. BOBM 1904, 184. Darder O0164.