Oliver Rosselló, Guillem

Tornar al llistat

Felanitx, 01/01/1833
Prev. 01/01/1858
Def. 10/04/1912
Fou ordenat prevere el 1858. Dia 08.02.1855 va fer Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial com Capellà del Monestir de santa Magdalena (Palma) fins el 1862 que anà a Lloret com Vicari in Capite. De 1877 a 1894 exercí el mateix càrrec a Santa Eugènia, per passar a Palma com Adscrit en la parròquia de Sant Jaume, fins que li arribà la mort. BOBM 1912, 202. Darder O0129.