Oliver Cañellas, Jaume

Tornar al llistat

Palma, 01/01/1835
Prev. 12/04/1873
Def. 17/05/1913
Fou ordenat prevere dia 12.04.1873 Dia 10.05.1873 feia Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerail comn Vicari supernumerari d’Estellecs i dia 23.01.1874 en foun nomenat Vicari in Capite, cessant-ne dia 01.11.1876. Anà a Santa Maria del camí com prevere Adscrit, fins que dia 01.01.1879 passà a S’Hosta, on l’any 1892 hi beneïa el nou Convent que s’havia aixecat per a les Religioses Franciscanes. Dia 22.04.1895 rebia el nomenament de Vicari in Capite del Coll d’En Rabassa mirant de seguir les obres del temple que estaven començades. Dia 14.03.1896 hi beneïa la imatge del Sant Crist de mida natural, hi restà fins el 24.01.1898 i el 1905 era Vicari de Els Hostalets. BOBM 1913, 177.