Oliver Balaguer, Sebastià

Tornar al llistat

Palma, 18/12/1927
Prev. 08/05/1855
Def. 21/07/2008
Fou ordenat prevere dia 08.05.1955 Havia participat en el Certamen amb el nº 764. Començà l’exercici del ministeri com encarregat de l’Oratori de El Pil·larí i l’any 1957 fou nomenat Ecònem de Sant Francesc de Son Sunyer i en el mes de Juliol de 1959 Vicari de la parròquia de sant Jaume. Dia 09.10.1967 rebia el càrrec de Rector de la barriada de santa Catalina fins que el 1982 deixà Santa Catalina per anar a ajudar al Rector de santa Eulàlia. El 1984 passà de capellà al Monestir de la Concepció. De 1960 a 1977 fou el capellà de la Casa Provincial de Misericòrdia. Ha tingut també altres càrrecs: Secretari de la Delegació Diocesana de Migracions, Capellà de la Clínica Mare Nostrum, Director Espiritual del Consell Diocesà de l’Adoració Nocturna Espanyola. BOBM 2008, 362. Darder O0064.