Obrador Vidal, Jaume

Tornar al llistat

Cas Concos des Cavaller, 02/11/1902
Prev. 14/06/1930
Def. 14/04/1967
Progressant en els estudis eclesiàstics dia 23.03.1929 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere 14.06.1930 i dia 30.06.1930 rebia el nomenament de Vicari d’Alaró, on hi restà fins el 1932 que passà, com Vicari n Capite a la feligresia de S’Indioteria, càrrec que ocupà fins el 1947. Dia 19.03.1935 la Vicaria fou erigida parròquia i en fou el primer Rector. L’any 1947 passà a la veïna diòcesi d’Eivissa com Rector de la parròquia de Santa Creu i Mestre de Cerimònies d’aquella Catedral. Rosselló VIII, 354. Darder O0026.