Obrador Garcias, Antoni

Tornar al llistat

Cas Concos des Cavaller, 21/08/1904
Prev. 14/06/1930
Def. 01/04/1993
Fou ordenat prevere dia 14.06.1930. L’any 1923 havia entrat com alumne de La Sapiència. Rebé el nomenament de Vicari de santa Eugènia, on hi restà del mes de Juliol al mes de Setembre de 1930, que passà com Vicari in Capite de Biniali. El 1933 anà de Vicari in Capite a S’Horta i quan aquesta Vicaria fou elevada a parròquia en fou el primer Ecònem. El 1953 fou nomenat Ecònem de Vilafranca, on hi restà fins el 1974 que es jubilà, passant a viure a Palma, ajudant tant a la Sang com a la parròquia de Santa Creu.BOBM 1993, 283. Darder O0011. Rosselló VIII, 347.