Obrador Adrover, Jaume Antoni

Tornar al llistat

Felanitx, 05/06/1953
Prev. 31/05/1981
Def. 00/00/0000
Començà son treball pastoral en la parròquia d’Alcúdia, de la qual dia 17.07.1981 en fou nomenat Rector. Dia 10.07.1982 cessa de Rector d’Alcúdia i fou nomenat Consiliari del Moviment de Joves de la Part Forana i Vicari de totes les parròquies de l’Arxiprestat. El 1983 passà a les Missions Diocesanes d’Àfrica, on hi romangué fins el 1985, que retornà a Mallorca per anar a la parròquia de Pollença. De1987 a 1992 passà al Perú, per treballar a Cascas Contumazá. Treballà pastoralment a Felanitx i Porto Colom. L’any 1995 retorna al Burundi, on hi restà fins el 2003. De 2003 a 2007 és el Rector de Porto Colom i Cas Concos. L’any 2012 retornà a Burundi. Fiol, 744. Rosselló VIII, 344.