Munar Quetglas, Bartomeu

Tornar al llistat

Manacor, 08/01/1929
Prev. 08/05/1955
Def. 00/00/0000
Prev. 08.05.1955 i destinat a Son Ferriol, on hi restà fins el 1961. Aixecà el bell temple parroquial. Passà a Manacor com Rector de la parròquia de Sant Josep, edificant l’església i l’equipament pastoral de Sant Pau, que esdevindrà seu parroquial. Es començà com commemoració del Centenari de la Conversió de l’Apòstol i fou inaugurada dia 31.12.1975. Uns anys fou regentada pels PP. del Convent de Sant Vicenç, però l’any 1982 hi retornà. Dia 12.09.1977 fou nomenat Capellà de les Religioses Benedictines de Manacor. L’any 1994 li arribà la jubilació canònica i restà a Manacor ajudant a les parròquies. El 1961 fundà el Butlletí parrpquial “La voz de tu parroquia”. Fuster, 321. Darder M0836.