Munar Carbonell, Pere

Tornar al llistat

Sencelles, 12/02/1925
Prev. 03/08/1947
Def. 18/09/1998
Fou ordenat prevere dia 03.08.1947 Participà en el Certamen presentant els nº 719, 720 i 721. Començà a exercir el ministreri a Santa Maria i l’any 1953 fou nomenat Vicari de Sant Jaume. Inventà la batadora “OSCA” que tingué molta incidència en el camp mallorquí. El Bisbe Enciso, l’any 1958, el nomenà Director Diocesà de Cinema Ràdio i Televisió. Promogué els Cine Club d’inspiració catòlica. L’any 1974 deixà el ministeri. GEM XI, 245; XXIII, 324. Darder M0817.