Mulet Pons, Bartomeu

Tornar al llistat

Lloseta, 13/07/1933
Prev. 17/12/1960
Def. 00/00/0000
Prev. 17.12.1960 començà l’exercici ministerial en la parròquia de Sant Josep Obrer fins que l’any 1963 passà a les missions diocesanes al Perú, retornant l’any 1969 per seguir treballant en la parròquia de Sant Josep Obrer fins que l’any 1974 passà de Rector a Campanet i professor de l’Institut de segon ensenyament d’Inca. L’any 1981 passà de Vicari a Binissalem. Dia 04.01.1984 fou nomenat Rector de Consell fins que l’any 2008 es jubilà, seguint ajudant, des de la vila de Lloseta, a les parròquies de Binissalem i Consell. L’any 2008 el poble de Consell li retè un joiós homenatge. Fiol 700. Darder M0810.