Morro Pons, Pau

Tornar al llistat

Caimari, 25/01/1851
Prev. 19/12/1872
Def. 20/02/1929
L’any 1863 va a Palma per començar els estudis eclesiàstics. Dia 15.06.1872 féu Títol de Patrimoni i fou ordenat prevere a Ciutadella dia 19.12.1874, celebrant la Missa Nova el dia dels Reis de 1875. De 1875 a 1877 fou el Vicari i el Mestre de Biniamar. De 1877 a 1913 Capellà a Binibona. De 1913 a 1923 Vicari de Caimari. L’any 1888 pagà la Creu de terme que hi ha a l’entrada de Caimari i el 1908 una campana nova pel seu campanar. Deixà manuscrit 1884 “Nociones históricas del pueblo de Caymari escritas por Pablo Morro Pbro natural del mismo” 1886 “Breve relación de los hechos, objetos y personas notables de la iglesia y pueblo de MOSCARI escrita en 1886” aquest manuscrit ha estat editat el 2005. BOBM 1929, 76. Darder M0780.