Morell Trias, Lluc

Tornar al llistat

Valldemossa, 13/11/1935
Prev. 19/12/1959
Def. 06/02/1971
Fou ordenat prevere dia 19.12.1959 L’any 1953 havia entrat a la Sapiència per alleugerir l’economia familiar. Participà en el certamen amb els nº 677, 678 i 679. Començà l’exercici ministerial com Vicari de Bunyola i el 1961, sense deixar la Vicari, fou nomenat Capellà d’Honor del Bisbe Enciso. El 1964 passà a les missions mallorquines del Perú, treballant ardidament en la Legió de Maria. Retornant malalt l’any 1969 passà a viure amb la família. Dia 15.02.1971 el Cardenal de Lima, Joan Landázuri Rikets, enviava una carta de condol a l’Església mallorquina. BOBM 1971, 104. Fiol, 689. Darder M0730.