Morell Castanyer, Josep

Tornar al llistat

Sóller, 30/11/1934
Prev. 30/08/1964
Def. 00/00/0000
Començà els estudis al Seminari i presentà el treball de Certamen nº 676. Estudiant Teologia entrà al Clergat de l’Oratori a Sóller. Fou ordenat dia 30.08.1964. Exercí diferents càrrecs com membre de l’Oratori a Sóller, Porreres, Andalussia per retornar a Sóller. Fou nomenar Vicari de la parròquia de Sóller dia 24.09.1979. Dia 07.01.1983 fou nomenat Administrador parroquuial de Biniaraix, on hi restà fins el 10.07.1989 que passà de Rector de Deià, regentant el càrrec fins l’any 2000.